Ciekawi Świata - Pakistan Zindabad!

Ciekawi Świata - Pakistan Zindabad!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi Świata. Tym razem dzięki Robertowi Maciągowi „odwiedzimy" PAKISTAN ZINDABAD!

Pakistan to jeden z tych krajów, który po 9/11 zapłacił jedną z najwyższych cen. Nagle okazał się wylęgarnią terroryzmu i turyści szybko skreślili go z mapy. Kraj pełen kontrastów, problemów, starych tradycji i gościnnych uśmiechów. Kraj niezrozumiany i targany wielkimi problemami, których echa odbijają się od największych gór świata, wielkich pustyni i zatłoczonych ulic. Kraj który tęskni za spokojem i białymi twarzami z plecakami.. Pakistan Zindabad! czyli niech żyje Pakistan. W pokazie zdjęcia z 1997, 2001 i 2006 roku. Kilka krótkich filmów, trochę muzyki i ulicznego hałasu. Opowieści z drogi i zza gościnnie otwartych drzwi.

ROBERT MACIĄG
Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi". Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi.

Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta „Robba" Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej, Tysiąc Szklanek Herbaty, Dobków=Wyspa oraz Henryka Sytnera Wakacje Na Dwóch Kółkach.
Właśnie powstaje nowa, która ukaże się jeszcze w 2016.

Niedziela, 21.02.2016r. godz. 18:30, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna – dział dla dorosłych/ parter/

 

WOK.

Dodano: Poniedziałek, 15 lutego 2016