Eska Summer City w Wołowie

Eska Summer City 3

Dzisiejszy dzień na Basenie Miejskim w Wołowie minął pod znakiem pięknej pogody oraz Eska Summer City. Impreza sygnowana przez rozgłośnię radiową rozpoczęła się z drobnym opóźnieniem, lecz Andrzej Gliniak, Piotr Bukowski oraz Elżbieta Flak wynagrodzili wszystkim uczestnikom okres oczekiwania.

Ekipa Eska Summer City zwiedza miasta Dolnego Śląska, przywożąc ze sobą piękną pogodę i dużo dobrej zabawy. Tak było również w Wołowie, gdzie zorganizowali wiele konkursów dla mieszkańców naszego miasta. Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie.

Impreza rozpoczęła się od przywitania Mieszkańców przez Dariusza Chmurę - Burmistrza Miasta i Gminy Wołów, Macieja Nejmana – Wiceburmistrza, pełniącego obowiązki Dyrektora OSiR oraz Andrzeja Gliniaka oraz Elżbietę Flak. Dariusz Chmura życzył wszystkim udanej zabawy, oraz wyraził nadzieję, że Ekipa Eska Summer City odwiedzi nasze miasto również za rok.

Pierwszym konkursem zorganizowanym przez Andrzeja Gliniaka oraz Elżbietę Flak było nurkowanie na czas. Rzesza dziewczyn oraz chłopców stanęła do konkurencji, w której aby wygrać należało jak najdłużej pozostać pod wodą. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.

Następną konkurencją było zbudowanie okrętu z gazety, który utrzyma się jak najdłużej na wodzie, zawody te prowadził Piotr Bukowski. Imprezę zakończył konkurs wiedzy o Wołowie, do którego zgłosiło się dziesięć drużyn. Aby zwyciężyć należało odpowiedzieć m.in. na pytania jakie tablice rejestracyjne mają auta zarejestrowane w Powiecie Wołowskim, jak nazywa się pierwszy polski kosmonauta pochodzący z Wołowa, czy jaka droga wojewódzka przechodzi przez nasze miasto.

Dodatkowo Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował atrakcje w postaci konkursu na jak najszybszy zjazd ze ślizgawki oraz pokazów nurkowych grupy z Brzegu Dolnego. Jak zawsze odbywał się także kurs pływania dla najmłodszych.

Niestety każda zabawa ma swój koniec. Nad czym ubolewała zarówno Ekipa Eski Summer City jak i hojnie obdarowani Mieszkańcy.

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2012