Mistrzostwa Karate Kyokushin w Wołowie.

Karate 1

W minioną sobotę w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zorganizowane przez Wołowski  Klub Karate Kyokushinkai  XXII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody zgromadziły 150 zawodników z 21 ośrodków i ok. 400 widzów. Do walki o puchary włączyli się także goście z Czech, którzy reprezentowali swój kraj na macie oraz w gronie sędziowskim.

Walki eliminacyjne odbywały się już od godziny 10:00, natomiast oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 15:00. Po uroczystym wprowadzeniu zawodników, którzy zwycięsko przebrnęli przez etap eliminacyjny, oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonali: Anna Bolanowska – organizatorka, Shihan Andrzej Drewniak - sędzia główny zawodów oraz Dariusz Chmura – burmistrz Gminy Wołów 
i współorganizator.

Między 15:30 a 18:00 widzowie mieli okazję obserwować wiele bardzo zaciętych pojedynków. W zależności od wieku i zgodnie z przepisami oraz regulaminem PZK karatecy walczyli w konkurencjach: kumite, kumite semi kontakt, kumite lekki kontakt. Walki były bardzo widowiskowe i niestety nie obyło się bez kilku kontuzji.

Dodatkowym punktem mistrzostw i zarazem ciekawostką były występy zespołu tanecznego „Cheerleaders Extreme” z Wrocławia. Tancerki pokazały swoje akrobatyczne zdolności podczas wykonywania ciekawych układów tanecznych.

Za organizację i przeprowadzenie zawodów należą się gratulacje i słowa uznania Sensei Bogusławowi Bolanowskiemu i Annie Bolanowskiej – wiceprezesowi Klubu.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.

Organizatorami XXII Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików byli: Wołowski Klub Karate Kyokushinkai, Urząd Miejski w Wołowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Patronat medialny objęli: Telewizja Dolnośląska „TEDE” Gazeta Wrocławska i Kurier Gmin.

Dodano: Wtorek, 26 marca 2013