Muzyczna opowieść z dzielnicy wzajemnego szacunku

Chór - Biały Bocian

W niedzielę 24 lipca 2016 o godz. 20:00 zapraszamy na niecodzienne spotkanie z muzyką żydowską w sali widowiskowej Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Będzie to koncert kwartetu jedynego w Polsce chóru synagogalnego – Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Chór zaprezentuje śpiewy tradycyjne, w języku jidysz i hebrajskim, w repertuarze znajdą się utwory kompozytorów znanych i anonimowych. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

Spotkanie poprowadzi dyrygent Stanisław Rybarczyk – twórca i wieloletni dyrektor artystyczny Zespołu Kameralnego PR i TV we Wrocławiu, Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu, Polsko – Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk, Chóru Kameralnego Filharmonii Wrocławskiej i szeregu innych zespołów. Dyrygował koncertami w filharmoniach w Polsce i za granicą. Wystąpił wielokrotnie w większości krajów europejskich oraz w Chinach. Dokonał szeregu prawykonań, koncertował i współpracował z wieloma wybitnymi Artystami. Twórca i dyrektor artystyczny wrocławskich Wieczorów Tumskich, Koncertów Hawdalowych i Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA.

Opowieść o muzycznych tradycjach będzie przeplatana muzyką wykonywaną na żywo.

Chór powstał w kwietniu 1996 roku z inicjatywy wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także dzięki przychylności Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Zespół występuje regularnie w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych Festiwalach, wykonywał koncerty z najsłynniejszymi kantorami świata, m.in.: Josephem Malovanym z Nowego Jorku czy Alberto Mizrahim z Chicago.

Krytyka muzyczna wyraża się o Chórze niezwykle entuzjastycznie, podkreślając wspaniałe umiejętności Zespołu, a także niepowtarzalną atmosferę koncertów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

www.proarte.org.pl

www.wok-wolow.pl

www.facebook.com/Chór-Synagogi-pod-Białym-Bocianem

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016