Bezpłatne badania cytologiczne

Bezpłatne badania cytologiczne

Rak szyjki macicy nie musi być wyrokiem. Przyjdź, porozmawiaj, zbadaj się!

 

Badanie cytologiczne zajmuje jedynie kilka minut i polega na pobraniu specjalną szczoteczką wydzieliny zawierającej komórki błony śluzowej. Jest bezbolesne, pozwala na rozpoznanie i wykrycie niepokojących zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju nowotworu, co w znacznym stopniu zwiększa szansę wyleczenia. Teraz mieszkańcy Wołowa i okolicznych miejscowości mogą skorzystać z bezpłatnych badań w ramach realizowanego przez LUX MED projektu „Postaw na Profilaktykę”.

Rak szyjki macicy to nowotwór, który w Polsce jest przyczyną zgonów dwukrotnie częściej niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. To bardzo dużo, zwłaszcza że mamy dziś możliwości pozwalające zapobiegać tej chorobie oraz bardzo skutecznie ją leczyć. Uczestniczkami projektu mogą zostać aktywne zawodowo kobiety w wieku 25-59 lat, które zamieszkują Wrocław i okoliczne powiaty: wrocławski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski. Dodatkowo, nie były badane w przeciągu ostatnich 3 lat w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy NFZ, a kobiety obciążone ryzykiem - w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Mieszkańców naszego miasta i gminy na bezpłatne badania profilaktyczne zaprasza więc LUX MED.

Pacjentki mogą zapisywać się na badania osobiście lub telefonicznie. Organizujemy tzw. punkty mobilne, gdzie położne czekają na zainteresowane badaniami osoby. Zapraszamy do odwiedzania takich punktów– mówi Agnieszka Curyło, Kierownik Projektu z LUX MED. Zachęcamy dośledzenia informacje na stronie internetowej LUX MED i aktualności w swojej gminie. Przypominam też, że badania są bezpłatne. Wystarczy podjąć decyzję, a my pomożemy przejść cały proces edukacji i badań – dodaje.

W Wołowie, położna będzie czekała na zainteresowane badaniem osoby w dniu 11.09.2017 .  w godz. Od 17:00 do 18:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego.

W projekcie „Postaw na Profilaktykę” współpracujemy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Każda pacjentka może liczyć na profesjonalną pomoc i - jeśli zajdzie taka potrzeba - szybkie przeprowadzenie dodatkowej, pogłębionej diagnostyki – mówi Agnieszka Oczkowska, dyrektor Centrum Medycznego LUX MED we Wrocławiu. Partnerem projektu jest także ZOZ w Świętej Katarzynie – dodaje.

 

Na badanie cytologiczne najlepiej zgłosić się:

Zapisy na badania:

 

  • Pomiędzy czwartym dniem po miesiączce a czwartym dniem poprzedzającym kolejną

 

  • Minimum dwa dni po stosowaniu jakichkolwiek środków dopochwowych

 

  • Minimum dwa dni po irygacji

 

  • Minimum dwa dni po współżyciu płciowym

 

 

  • Telefonicznie: 71 75 64 128 oraz
    885 613 247

 

  • Osobiście: w Centrum Medycznym Medycyna Rodzinna, Grupa LUX MED, Wrocław, ul. Swobodna 1

 

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017