Turniej zapaśniczy w Dzierżoniowie

Turniej w Dzierżoniowie

Od dwóch lat 10-cio letnia Magdalena Siedy kontynuuje swój zwycięski "marsz" na zapaśniczych matach Polski w grupie dzieci. Tym razem, utalentowana zawodniczka "Wiatru" Wołów okazała się najlepsza w kat. wag. 47 kg podczas rozgrywanego w Dzierżoniowie Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego z okazji Święta Niepodległości. Zwycięstwo Magdy nie było jedynym triumfem w wołowskiej ekipie. W jej ślady poszły również klubowe koleżanki, Nikola Bronowicka (43 kg) oraz debiutantka, mieszkanka Prochowic, Luiza Lechowicz (38 kg). Na 2. miejscu swój start w turnieju zakończyła Aleksandra Gaj (31 kg).
Tym razem gorycz porażki musiała przełknąć w grupie młodziczek Magdalena Stec (62 kg). Dla 5. zawodniczki niedawnych Mistrzostw Polski, porażka była dużym zaskoczeniem, nie tylko dla klubowego trenera. Brązowy medal z całą pewnością nie był jej szczytem marzeń. Podobnie, jej klubowa koleżanka, Oliwia Kaźmierczak (40 kg) nie może zaliczyć do udanych występów na dzierżoniowskich matach, kończąc swój start na III stopniu podium.
Tym razem żadnemu zawodnikowi Wiatru nie udało się sięgnąć w Dzierżoniowie po zwycięstwo. Najbliższy, który mógł to dokonać, był Piotr Wichman (48 kg) ostatecznie turniejową przygodę w grupie dzieci zakończył na drugim miejscu. Jego koledzy, Jan Bochenek (38 kg) oraz debiutujący na zapaśniczych matach, pochodzący z Kawic, Maksymilian Rozpędek (33 kg) cieszyli się z brązowych krążków.

Dodano: Wtorek, 14 listopada 2017