Wielki sukces w Karate Olimpijskim WKF zawodników z klubów zrzeszonych w Karate Goju Ryu Shuseikan Poland

Goju Ryu

W dniach 18-19 listopada 2017 roku w Legnicy w Hali Sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńsiego 1, odbył się międzynarodowy turniej karate „XVIII Cuprum Cup - International Karate WKF - Polish Open 2017".
W turnieju wzięło udział prawie 600 zawodników z 58 klubów z 9 Państw. Zawody zostały rozegrane na pięciu matach. Turniej był obsługiwany przez 52 sędziów karate WKF z Kuwejtu, Słowacji i Polski.

Karate Goju Ryu Shuseikan Poland reprezentowało 26 zawodników z następujących klubów:
Ścinawy, Wołowa, Lubina i Chobieni.

Zawodnicy łącznie zdobyli 16 medali:

• 3 z najcenniejszego kruszcu – złote
  • 4 srebrne
  • 9 brązowych.

Ilość zdobytych medali w klasyfikacji pozwoliło nam zajać wysokie 8 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi karatecy startowali tylko w konkurencjach kumite – można uznać to za rewelacyjny wynik.

Klub z Wołowa reprezentowały 4 zawodniczki:

1. Róża Michalska
  2. Julia Rycerz
  3. Milena Pietryszyn
  4. Wiktoria Wasiłek

Nasza drużyna dziewcząt startująca w kumite 10—11 lat, (konkurencja U12 do -34 kg) zdobyła srebrny medal przegrywając nieznacznie w walce finałowej złoto z drużyną z Anglii. Zabrakło bardzo niewiele. Srebrna drużyna zasługuje na ogromne wyróżnienie za walecznośc, chrakter i determinację w swoich pojedynkach.
Kolejna nasza zawodniczka - Wiktoria Wasiłek - wspólnie z zawodniczkami z klubu ze Ścinawy, stworzyły drugą 3 osobową drużynę i zajęły wysokie 5 miejsce. Trochę więcej szczęścia i mielibyśmy dwie drużyny na podium.

Należy pamiętać, że Karate to drugi po piłce nożnej sport na świecie pod względem liczby osób praktykujących. W 180 krajach jest zrzeszonych 100 milionów ćwiczących.
W Polsce jest na trzecim miejscu po piłce nożnej i siatkówce. Karate WKF zostało włączone do programu Igrzysk Olimpijskich a zawodnicy będą rywalizować o medale w Tokio w 2020 roku w dwóh konkurencjach: kata i kumite.
Z pewnoscia jest to historyczna chwila dla wszystkich miłośników tej dyscypliny, a przede wszystkim dla zawodników i trenerów. Karate WKF zostało uznane za sport wyczynowy, a występ zawodników tej dyscypliny na olimpiadzie to największe marzenie każdego sportowca. Ta decyzja przełożyła się na szczególne propagowanie Karate WKF w naszym regionie oraz ogromne zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży w uprawianiu tej sztuki.

Kolejne zawody już w najbliższą sobotę 25 listopada w Chobieni.
VI Otwarty Mikołajkowy Turniej Karate Goju Ryu „CHOBIENIA CUP 2017"