XI Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin - świetny występ Karateków z Wołowa

XI Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin

5 maja 2018 r. w XIV wiecznym zamku w Kożuchowie odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Kożuchowa. Zawody, w których wzięło udział prawie 120 zawodników z 12 ośrodków, zostały zorganizowane przez Nowosolski Klub Karate Kyokushin.
W gronie rywalizujących ze sobą karateków wystąpiło dwóch reprezentantów Dolnobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin – Mieszko Słodowy (kata i lekki kontakt kadetów), Kacper Krząstek (kata i semi kontakt młodzików) oraz siedmiu przedstawicieli Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai – Paweł Dawidowicz (kata i lekki kontakt kadetów), Maksymilian Kocur (kata i lekki kontakt kadetów), Jakub Tyza (kata i lekki kontakt kadetów), Mateusz Kozaczka (kata i lekki kontakt kadetów), Eryk Dobosz (semi kontakt młodzików), Norbert Kozaczka (kata i semi kontakt juniorów) oraz Marta Adamusiak (kata i kumite seniorek).
Drugie miejsce w kategorii kumite lekki kontakt kadetów zajął Mateusz Kozaczka. Wysoko w klasyfikacji znaleźli się również Norbert Kozaczka, który ostatecznie zajął miejsce czwarte w kategorii semi kontakt juniorów oraz Mieszko Słodowy i Maksymilian Kocur, którzy uplasowali się na piątym i szóstym miejscu w kategorii kata kadetów. Na uwagę zasługuje również Marta Adamusiak, która po raz pierwszy wystartowała w zawodach w kategorii kata seniorek oraz kumite seniorek, gdzie mimo rywalizacji z utytułowanymi przeciwniczkami pokazała ducha walki.