Odkryj miejsca pamięci - śladami historii przez Wołów!

Odkryj miejsca pamięci - PLAKAT

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, jako jedna z 55 instytucji na terenie kraju, która złożyła wniosek do Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa", którego organizatorem jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, otrzymała dofinansowanie!

Celem projektu „Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów", poprzez organizację warsztatów historycznych, jest przybliżenie młodzieży, historii regionu, a co za tym idzie budowa bogatej bazy miejsc /obiektów pamięci, zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Efektem końcowym projektu będzie dwujęzyczna aplikacja na smartfony „Wołów – śladami historii Polski!", w której znaleźć będzie można 11 takich obiektów. Dodatkowo przy każdym z obiektów pojawi się kod QR!

Do udziału w projekcie zaprosimy uczniów szkół podstawowych klas: VII – VIII oraz III gimnazjalnych, jak także uczniów szkół średnich. Warsztaty poprowadzą: Pani Agnieszka Michnowska, Pani Anna Bajak, Pani Natalia Gołubowska, Pan Henryk Bajewicz, Pan Ferdynand Kaduszkiewicz oraz Pan Sebastian Wierzbowski.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Wołów – Pana Dariusza Chmury oraz Starosty Wołowskiego – Pana Macieja Nejmana, przeprowadzony zostanie w okresie od 10 września br do 14 grudnia br (wtorki i środy).

Rekrutacja do projektu rusza 10 września i potrwa do 21 września – w tym czasie, zaproszone szkoły zapraszamy do składania KART ZGŁOSZENIOWYCH wraz z załącznikami. Losowanie miejsc pamięci odbędzie się w dniu 25 września br., w wołowskiej bibliotece.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie Grantowym „Na 100 Niepodległa".

Dodano: Wtorek, 04 września 2018