Kolejne 350 000 zł na remont MiGBP w Wołowie

Herb Wołowa

Kolejne 350 tysięcy złotych dofinansowania z Budżetu Województwa Dolnośląskiego pozyskała Gmina Wołów na remont Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie. Wcześniej modernizację kwotą 500.000 zł wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Remont budynku Biblioteki to kolejna po gruntownej modernizacji Wołowskiego Ośrodka Kultury inwestycja Gminy Wołów mająca na celu rozwój kulturalny społeczeństwa lokalnego. Całkowity koszt zadania wynosi 1 250 000 złotych, a dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Budżetu Województwa Dolnośląskiego wkład własny Gminy Wołów to jedynie 400.000 zł. Mieszkańcy Gminy Wołów będą mogli skorzystać z zmodernizowanej Biblioteki już jesienią. Gmina zakończyła prace remontowe polegające m.in. na wymianie pokrycia dachowego, kompleksowym remoncie wszystkich kondygnacji, zmianie układu pomieszczeń, wymianie części instalacji wodnej, kanalizacyjnej i c.o., a także dostosowaniem budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W najbliższym czasie biblioteka zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy i niezbędne urządzenia.

 - Kompleksowy remont Biblioteki ma na celu stworzenie centrum dostępu do wiedzy i kultury, skierowane do różnych grup wiekowych. Na parterze budynku powstanie biblioteka dla dorosłych, fonoteka i czytelnia, wyposażona w fotele i stoliki, pozwalająca na relaks przy ulubionej lekturze. Natomiast na pierwszym piętrze planujemy bibliotekę dla najmłodszych, dostosowaną do ich potrzeb – wygodne i funkcjonalne meble oraz 5 stanowisk komputerowych. Znajdzie się tam także sala konferencyjna, biura administracji biblioteki oraz sala spotkań. Cieszę się, że dzięki kolejnemu dofinansowaniu wkład własny Gminy zmniejszył się z 750 tysięcy złotych do 400 tysięcy. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na finansowanie kolejnych inwestycji. – mówi Dariusz Chmura Burmistrz Gminy Wołów.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2013