Wakacje w Gminie Wołów

Wakacje Lgiń

W tegoroczne wakacje dzieci i młodzież z Gminy Wołów na pewno nie będą się nudzić. Oferta przygotowana przez Urząd Miejski wraz z Wołowskim Ośrodkiem Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wołowie jest bardzo urozmaicona.

ażdy wakacyjny poniedziałek przebiega pod znakiem zajęć na basenie miejskim. Tak jak w roku ubiegłym wstęp na basen jest darmowy dla dzieci i młodzieży do lat 19 mieszkających w Gminie Wołów. W ramach darmowych zajęć prowadzona jest nauka pływania, a także prowadzone są turnieje w siatkówkę i inne zajęcia sportowo – rekreacyjne. Dzieci mieszkające poza Wołowem mogą także liczyć na darmowy transport w obie strony (harmonogram odjazdu autobusów dostępny jest na stronie www.wolow.pl). Miłośnicy piłki nożnej mogą uczęszczać na zajęcia prowadzone na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Trzebnickiej. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i środę pomiędzy godziną 11:00 a 15:00, według podziału na grupy wiekowe. W te same dni tygodnia na wołowskim skateparku odbywają się zajęcia dla miłośników rolek i rowerów. Sportowe poniedziałki i środy to także nauka tańca organizowana przez Studio Balans oraz tenis stołowy w hali OSiR. Zajęcia na ściance wspinaczkowej odbywają się w środy pomiędzy 11:00 a 13:00.

Ze względu na generalny remont budynku Wołowskiego Ośrodka Kultury zajęcia artystyczne zostały przeniesione do budynku Biblioteki Miejskiej. W każdy wtorek i czwartek od godziny 11:00 odbywają się tam warsztaty artystyczno – manualne. We wtorki od godziny 13:00 dzieci i młodzież mogą wybrać się na audycje muzyczne „Poznaj świat instrumentów”, a o tej samej porze w czwartek na zajęcia plastyczne i rysunkowe.

Gmina Wołów zadbała także o jednodniowe wycieczki rekreacyjne, które odbywają się w piątki. Dotychczasowo młodzież odwiedziła już Lgiń i Karpacz. Informacje na temat wyjazdów oraz dokumenty do wypełnienia dostępne są na stronie internetowej Gminy Wołów. Część jednodniowych wycieczek jest dodatkowo płatna.

Warto podkreślić, iż pozostałe zajęcia wakacyjne dla dzieci organizowane są bezpłatnie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem na stronie internetowej www.wolow.pl/

Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura pragnie podziękować firmom i mieszkańcom za wsparcie finansowe zajęć wakacyjnych. Wsparli nas:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie,

Firma Kotar,

Piotr Czarny,

Zbigniew Sobieraj,

Zbigniew Sierota,

Zakład Instalacji Elektrycznych – Jan Kowalczuk,

Firma Borzyński.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2013