Nowe pozwolenia na działalność w WSSE.

Kotar WSSE

W zamku Książ odbyła się uroczystość wręczenia zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.W uroczystości udział wzięła m.in. Podkomisarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Ilona Antoniszyn – Klik, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj, Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura oraz przedstawiciel firmy Kotar Michał Jaworski.

- Wśród tych, którzy w poniedziałek otrzymali zezwolenia, większość ma już fabryki, a teraz je rozbudowuje. To, że przedsiębiorcy, którzy już prowadzą działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, chcą się rozwijać, rozszerzać działalność, zwiększyć produkcję i zatrudnienie, dobrze świadczy o kondycji polskiej gospodarki. To także dowód akceptacji dla działania lokalnych samorządów i INVEST – PARKU – spółki zarządzającej wałbrzyską strefą. Dla rządu, który niedawno podjął decyzję o przedłużeniu funkcjonowania specjalnych stref w Polsce do 2026 roku, to wyraźny sygnał słuszności tej decyzji – stwierdziła wiceminister Antoszyn – Klik.

Jedną z siedmiu firm, które uzyskały pozwolenie na działalność na terenie WSSE jest wołowska firma Kotar. W sumie na terenie Wołowa, Bolesławca, Świdnicy, Dzierżoniowa, Nysy, Strzegomia i Wałbrzycha powstanie przynajmniej 80 nowych miejsc pracy, a koszt inwestycji przekroczy 168 mln złotych.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2013