Targowisko miejskie otwarte

Otwarcie targowiska 1

We wtorkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie Targowiska miejskiego, które w ciągu najbliższych dwóch tygodni wypełnią handlowcy. Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: Włodzimerz Chlebosz - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Dariusz Chmura -burmistrz gminy Wołów oraz Danuta Jelec - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Poza mieszkańcami w wydarzeniu wzięli udział także: radni miejscy, członkowie zespołu zadaniowego ds. estetyzacji miasta, przedstawiciele wykonawców oraz przedstawiciele gminy Wołów. Burmistrz podziękował wszystkim za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania były skierowane do wicemarszałka Włodzimierza Chlebosza za pomoc w realizacji zadania inwestycyjnego, do wykonawców za rzetelność oraz do handlowców za cierpliwość. Po przecięciu wstęgi i przemowach poświęcenia targowiska dokonał ksiądz Marcin Maślak z parafii pw. św Wawrzyńca.

Remont placu targowego w Wołowie jest jednym z najlepiej realizowanych zadań, które są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wicemarszałek Chlebosz powiedział też, że jest bardzo zadowolony z ilości i jakości wniosków przygotowanych przez Gminę Wołów.

W ramach projektu zagospodarowania terenu zrobiona została nowa nawierzchnia z kostki betonowej, wymienione zostało ogrodzenie, przygotowano także kilkadziesiąt stoisk zakrytych i 125 stoisk otwartych, został założony system monitoringu, a usytuowany przy wejściu na targowisko od strony ul. Panieńskiej budynek przeszedł generalny remont - mieszczą się tam teraz: biuro targowe, toalety i powierzchnie magazynowe.

Remont placu targowego współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Całkowita kwota inwestycji wyniosła 1 764 154,60 zł, natomiast kwota wkładu własnego ukształtowała się na poziomie 1 047 016,60 zł.

Dodano: Środa, 21 sierpnia 2013