„Żaki” i „Orliki” na turnieju w Lubinie

W ubiegłym tygodniu drużyny MKP Wołów, w kategoriach Żak i Orlik, udały się na turniej piłkarski do Lubina, w którym łącznie rywalizowały 93 drużyny, czyli ponad 1000 dzieci.

Orliki z rocznika 2008 rozegrały spotkania w grupie z Chojnowianką Chojnów, Konfeksem Legnica, Zagłębiem Lubin, JTS Piast Jawor oraz UKS Gryf Świdnica. Udało się wygrać tylko jeden mecz, choć w pozostałych często brakowało szczęścia pod bramką rywali, co kończyło się niewielką przewagą bramkową przeciwników.

Żaki z rocznika 2010 rywalizowały w swojej grupie z KKS Jelenia Góra, Kuźnia Jawor, Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin i JTS Piast Jawor. Nasi zawodnicy musieli uznać wyższość drużyn z Lubina i Głogowa, a pozostałe spotkania zakończyły się podziałem punktów.

Zawodnicy spisali się dobrze tego dnia. Widać było duże zaangażowanie w grę i chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony, w czym na pewno pomogli też rodzice obecni na trybunach. Chłopcy mogli liczyć na poczęstunek przygotowany przez organizatora turnieju, a także wzięli udział w badaniach takich jak spirometria, badanie poziomu cukru we krwi czy pomiar ciśnienia.  Z pewnością ta wiedza przyda im się w przyszłości, aby móc lepiej poznać i dbać o swoje ciało, co w dzisiejszym futbolu jest często czynnikiem decydującym o sukcesach indywidualnych, które przekładają się także na dobro całej drużyny.

 

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2019