Seminarium poświęcone przywództwu kobiet

Stowarzyszenie Szkoła Liderów logo

Szkoła Liderów zaprasza na Seminarium o Przywództwie Kobiet, które odbędzie się we Wrocławiu 26-28 września 2012 roku.

Cel i program szkolenia:

Uczestnicy seminariów zdobędą podstawową wiedzę o obecnej sytuacji uczestnictwa kobiet w sferze publicznej zarówno w Polsce jak i na świecie. Wspólnie zastanowimy się z czego wynikają trudności dotyczące przywództwa kobiet, na ile sytuacja uległa poprawie, co można jeszcze zrobić. Zastanowimy się czy przywództwo sprawowane przez kobiety i mężczyzn się różni, i jeśli tak to czym się różni. Wspólnie zobaczymy jakie stereotypy funkcjonują w przestrzeni związanej z płcią, zastanowimy się jaką rolę odgrywa w tym język i jaki ma wpływ na rzeczywistość. Chcemy zastanowić, co powinni robić liderzy samorządowi, pozarządowi, lokalni politycy w kwestii obecności kobiet w życiu publicznym, w jaki sposób powinni wprowadzać zmiany do swoich środowisk, czy powinna to być ich rola. Uczestnicy wspólnie spróbują wypracować narzędzia przeciwdziałające wykluczeniu kobiet ze sfery publicznej na swoim lokalnym miejscu działania.
 
Organizacja szkolenia

Seminarium odbędzie się w dniu 26 – 28 września w okolicach Wrocławia. Jego pierwszą częścią jest konferencja, która będzie podstawą do dalszych dyskusji i pracy warsztatowej. Na seminarium zaprosimy 30 uczestniczek i uczestników. Udział w projekcie jest bezpłatny, dofinansowujemy dojazd. Dokładny program i miejsce warsztatów podamy odpowiednio wcześniej zakwalifikowanym osobom.
 
Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy www.szkola-liderow.pl i wysłać go na adres magdalena.tchorznicka@szkola-liderow.pl lub nr faksu 22 556 82 51 załączając CV.
Termin przyjmowania zgłoszeń upływa: 7 września 2012.
 
Harmonogram rekrutacji:
17 sierpnia – 7 września 2012 - termin przyjmowania zgłoszeń
12 września 2012 - termin podania listy osób zakwalifikowanych na seminarium (lista dostępna będzie ok. godz. 20.00 na stronie Szkoły Liderów)
 
Kontakt:
Szczegółowych informacji udziela Magdalena Tchórznicka
kontakt: magdalena.tchorznicka@szkola-liderow.pl , tel.: 22 556 82 63

Dodano: Sobota, 15 września 2012