"Międzynarodowe tony" - artyści z Francji i Niemiec zagrali w kościele pw. św. Wawrzyńca

Koncert w kościele św Wawrzyńca

Stowarzyszenia Polsko – Niemieckie w Wołowie,  Niemiecko - Polskie oraz Francusko – Niemieckie  w Buchholz podjęły się z Gminą Wołów realizacji wspólnego przedsięwzięcia kulturalnego, promującego muzykę organową w wykonaniu artystów z miast partnerskich Wołowa. Dnia 15 września 2012 r. z koncertem wystąpili organiści z  Buchholz:  Ingrid Spieckenbau i David Schollmeyer oraz  Jean - Claude Basseur z Canteleu.

Koncert towarzyszył Festiwalowi Organowemu „Cantus Organi” i odbył  się w Kościele pw. św. Wawrzyńca w Wołowie na unikatowych,  zabytkowych organach z roku 1716, które zostały zbudowane przez mistrza Adama Caspariniego nazywanego Stradivariusem organów.   Zarówno wykonawcy, jak i słuchacze byli zachwyceni wspaniałymi dźwiękami, jakie można wydobyć z zabytkowego instrumentu. Publiczność miała okazję  wysłuchać  wspaniały repertuar wielu  cieszących się sławą autorów,  od Dietricha Buxtehude przez Jana S. Bacha  do Louisa Vierne i Zsolta Gardonyiego.

Wspaniałych wrażeń dostarczyły również gościom z Niemiec i Francji wyjazdy do Lubiąża oraz Wrocławia, gdzie nasi partnerzy  podziwiali wnętrza klasztoru pocysterskiego, jak również  zabytki Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta.

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki dotacji uzyskanej z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej w Warszawie.

Dodano: Poniedziałek, 17 września 2012