Znamy najlepszego sportowca, działacza, trenera i nadzieję 2011 roku w Gminie Wołów.

Plebiscyt sport2

W miony piątek w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców w Plebiscycie „Kuriera Gmin” na najpopularniejszego sportowca, trenera, działacza i nadzieję 2011 roku w Gminie Wołów. O zwycięstwie zadecydowały głosy czytelników gazety. Najpopularniejszym sportowcem została Dorota Bereza, trenerem – Bogusław Bolanowski, działaczem – Anna Bolanowska, a nadzieją Jarosław Morga. Spotkanie było także okazją do rozmów na temat kondycji i przyszłości sportu w Gminie. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami zwycięzców.

Sportowiec 
Dorota Bereza (karate - Wołowski Klub Karate Kyokushinkai).
Uczennica Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie. Posiada stopień 4 kyu. W 2011 r. zajęła wysokie II miejsce podczas Mistrzostw Polski w konkurencji kumite kobiet w kategorii "open". Zajęła również 2. miejsce podczas Mistrzostw Dolnego Śląska.

Trener

Bogusław Bolanowski (karate - Wołowski Klub Karate Kyokushinkai). 
Absolwent AWF we Wrocławiu. Trener II klasy. a także sędzia krajowy i międzynarodowy Karate Kyokushin. Posiada 2 dan. Wychowawca wielu zawodników zdobywających medale na imprezach krajowych i międzynarodowych. W 2011 r. jego wychowanek - Arkadiusz Szir został mistrzem Ameryki w karate Kyokushinkai.

Działacz

Anna Bolanowska (karate - Wołowski Klub Karate Kyokushinkai).
Współorganizatorka obozów letnich i zimowych w Wołowskim Klubie Karate Kyokushinkai. Jest instruktorem pilatesu i aerobiku.

Nadzieja

Jarosław Morga (karate - Wołowski Klub Karate Kyokushinkai).
Uczeń Publicznego Gimnazjum im. Księdza Jana Twardowskiego w Wołowie. Posiada 6 kyu. W 2011 r. zajął II miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kategorii kumite - lekki kontakt młodzików (+ 70 kg).

 

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Burmistrza Dariusza Chmury, Przewodniczącej Rady Miejskiej Danuty Jelec, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Adama Drzewińskiego oraz Redaktor Naczelnej Kuriera Gmin Marty Ringart – Orłowskiej.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2012