Dzisiaj premiera debiutanckiej płyty Petera J. Bircha "When The Sun's Risin' Over The Town"

Piotr Brzeziński

Piotrek Brzeziński, wołowianin znany szerszej publiczność jako Peter J. Birch wydał debiutancką płytę, która ma dzisiaj swoją premierę.  Album „When The Sun's Risin' Over The Town” już od kilku tygodni robi zamieszanie na portalach poświęconych muzyce i w prasie ogólnopolskiej, gdzie spotyka się z bardzo pozytywnymi ocenami.

O twórczości Piotrka i premierze albumu możemy przeczytać między innymi w ostatnim numerze Przekroju, w którym Angelika Kucińska napisała między innymi tak: : „Pełnometrażowy debiut Brzezińskiego aka Peter Johna Bircha brzmi skrajnie amerykańskiego. To recykling muzycznej tradycji, klasycznego folku i alternatywnego country, kluczowych płyt Boba Dylana i Neila Younga przefiltrowanych przez muzykę bardów młodego pokolenia, Bonniego „Prince’a” Billy’ego czy Justina Vernoma."

W internecie o twórczości P.J.B. można znaleźć informacje między innymi na portalu T-MOBILE MUSIC, gdzie Jurek Gibadło opisuje muzykę artysty w następujący sposób :” To zdrowa dawka pachnącego Stanami Zjednoczonymi folku i country, inspirowanego ludźmi, miejscami, sytuacjami, zdarzeniami i innymi artystami – ze szczególnym uwzględnieniem Damiena Juardo, Bonniego "Prince'a" Billy'ego, Bona Ivera i City & Colour.” (cały materiał TUTAJ)

Jeszcze przed premierą można było obejżeć teledysk do pochodzącego z nowej płyty utworu Claudette, który świetnie wprowadza w nastrój całego albumu i w nieco ponad trzy minuty pozwala poznać bliżej naszego wołowskiego artystę. Zaprszamy do obejrzenia teledysku (TUTAJ).

Dodano: Czwartek, 17 stycznia 2013