Słodki smak rewanżu

Słodki smak 1

To już tradycja. Na każdym z piłkarskich turniejów w kategorii orlika nasi reprezentanci stają w szranki futbolowej rywalizacji z ekipą średzkiej Polonii. Ostatnią górą bywali rywale, ale warto było trochę poczekać, aby zasmakować słodyczy rewanżu, który smakował tym bardziej, iż odniesiony został na parkiecie przeciwnika.

 

Entuzjaści młodzieżowej piłki nożnej ze Środy Śl. zaprosili do siebie w styczniową sobotę osiem ekip i nie kryli wcale, że w tym gronie to właśnie w swoich drużynach upatrują głównych faworytów zmagań. Sport jest jednak nieprzewidywalny i lubi płatać figle. Już po fazie eliminacyjnej plany gospodarzy legły w gruzach, w czym duży udział mieli podopieczni trenera Grzegorza Paczkowskiego.

Drużyna MKP pojechała do Środy Śl. w składzie: Kacper Golinowski – Filip Dymitruk, Adam Judziński, Jakub Hoja, Marek Leśniewski, Paweł Leśniewski, Jakub Orpel, Przemysław Orpel, Igor Szydełko oraz Mateusz Żmuda. W pierwszym pojedynku wołowianie zmierzyli się z zaprzyjaźnioną ekipą wrocławskiej Polonii. Choć poza boiskiem chłopcy darzą się sympatią, to na parkiecie nie było przebacz i obejrzeliśmy naprawdę ostrą, dramatyczną konfrontację. Lepsi o jednego gola okazali się młodzi piłkarze MKP (3-2), notując na swoim koncie pierwszy komplet punktów. Kolejne trzy oczka nasi chłopcy dopisali do swego dorobku po meczu z Javoią Jawor, który od pierwszego gwizdka przebiegał pod ich całkowitą kontrolą i zakończył się efektownym sukcesem (4-1). Na koniec grupowej rywalizacji wołowianie spotkali się ze stojącymi pod ścianą gospodarzami imprezy, potrzebującymi do awansu zdecydowanego zwycięstwa. Pełni respektu dla konkurentów gracze Polonii nie rzucili się jednak do skomasowanego ataku, czekając raczej na jakiś błąd młodych graczy MKP - ci jednak byli tego dnia bezbłędni w defensywie, a i w ataku udało się użądlić rywala. Po golu F. Dymitruka nasz zespół z kompletem zwycięstw zakończył rozgrywki na 1.miejscu w grupie, a średczanie pożegnali się z nadzieją na półfinał.

Pierwszym konkurentem młodych piłkarzy z Wołowa na kolejnym etapie zmagań była drużyna świdnickiego Gryfa. Klasa konkurentów nie podlegała dyskusji, ale tego dnia musieli oni pogodzić się z rolą drugoplanową, gdyż ton rywalizacji nadawali futboliści MKP, pewnie ogrywając konkurencję (3-1) i efektownie zapewniając sobie miejsce w finale imprezy. W ostatnim pojedynku zawodów ponownie stanęły naprzeciwko siebie ekipy z Wołowa oraz Wrocławia. I tym razem mecz mógł się podobać, choć zabrakło w nim futbolowej soli, gdyż w regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Ostatecznego zwycięzcę średzkich zmagań wyłoniła seria rzutów karnych, na których zakończyły się komplementy pod adresem zespołu z Wołowa. Po raz kolejny nasi chłopcy egzekwowali wapno gorzej od konkurencji i mimo, iż w meczu przeważali, to zeszli z parkietu jako pokonani, a ze zwycięstwa i złotych medali cieszyli się gracze Polonii Wrocław.

 

Na uznanie po styczniowych występach zasługują również wołowscy młodzicy, którzy wzięli udział w turnieju z cyklu Coppa Concordia ‘2013. Swój piłkarski kunszt prezentowali w Miękini, a o ich sporych umiejętnościach jako pierwsi przekonali się tam rywale z wrocławskiej Silesii (2-1). W kolejnym pojedynku gracze MKP stanęli naprzeciwko rówieśników ze Śląska Wrocław i mimo klasy rywala, ani na moment nie przystanęli w zdecydowanym marszu do zwycięstwa (4-1). Na zakończenie grupowych zmagań wołowianie podzielili się punktami z niezwykle wymagającą ekipą Polonii Środa Śl., a ich konfrontacja była niewątpliwą ozdobą imprezy, choć w pojedynku tym zabrakło bramek.


Niestety, kłopoty ze skutecznością nasi reprezentanci mieli również w pojedynku półfinałowym z Odrą Wrocław. Podopieczni trenera G. Paczkowskiego nadawali ton wydarzeniom na parkiecie, lecz w żaden sposób nie mogli sforsować defensywy przeciwnika. Niewykorzystane sytuacje zemściły się wprawdzie tylko raz, ale to wystarczyło, aby do finałowej gry awansował wrocławski zespół. W pojedynku o 3.miejsce wołowianie tych problemów już nie mieli i efektownie (5-0) po raz drugi tego dnia ograli konkurencję z Silesii Wrocław. Brązową ekipę MKP w Miękini tworzyli: K. Golinowski – A. Antochów, Bartosz Gałecki, S. Golinowski, Bartłomiej Kociołek, Jakub Ludwig, Jakub Pieróg, Maciej Warpas oraz Jakub Ziemiński.

Dodano: Środa, 30 stycznia 2013