Ferie z tańcem - podsumowanie

Ferie 1

W piątek na hali przy ul. Panieńskiej odbył się przegląd podsumowujący organizowane przez Gminę Wołów, Wołowski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zajęcia taneczne w ramach Ferii Zimowych 2013. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych pokazów znalezienie wolnych miejsc na trybunach graniczyło z cudem. W przeglądzie wzięło udział około 100 dzieci z całej gminy.

Poczynając od 29 stycznia, przez dwa tygodnie uczestnicy zajęć ćwiczyli choreografie przygotowaną przez instruktorów z wołowskiego Studia Balans. Zajęcia odbywały się zarówno w Wołowie jak i w Lubiążu. Ze względu na duże zainteresowanie tancerzy podzielono na kilka grup, które pod czujnym okiem instruktorów miały okazję doświadczyć męczących i pracochłonnych treningów tanecznych, a przy tym świetnej zabawy.

Mocnym punktem zajęć była różnorodność stylów tanecznych. Można było wziąć udział w zajęciach z: breakdance – prowadzonych przez Adriana „Gigi” Mikołajczaka, podstaw baletu – prowadzonych przez Katarzynę Kmiecik, tańca nowoczesnego – prowadzonych przez Justynę Zgoła i Gretę Kozak przy asyście tancerzy najstarszej grupy zespoły tanecznego TRAFF. Dodatkowo dla starszej młodzieży zorganizowane zostały zajęcia fitness z aerobiku i zumby – prowadzone przez Justynę Zgoła i Emilię Sankowską.

Poza młodymi tancerzami w przeglądzie wzięli udział także członkowie wołowskiej grupy parkourowej ALF (A Little Faster), którzy pochwalili się swoimi zdolnościami wykonując wiele ciekawych i dynamicznych ewolucji.

Na zakończenie przeglądu wszyscy uczestnicy wraz z młodymi zawodnikami Śląska Wrocław, którzy w tym czasie byli na turnusie w Wołowie, zatańczyli razem do aktualnie królującego na listach przebojów utworu Gangnam Style.

Była to pierwsza tego typu inicjatywa burmistrza Dariusza Chmury, której celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki zainteresowaniu, jakim cieszyły się zajęcia i przegląd, całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Dodano: Poniedziałek, 11 lutego 2013