Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sukcesy MGLKS WIATR WOŁÓW

Niemal 300. zawodniczek i zawodników z 38. klubów Litwy, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Polski przystąpiło w dniach 15-16 października br. do rywalizacji o medale i nagrody rzeczowe w VI Gali Zapasów w Memoriale im. Macieja Płażyńskiego w ramach cyklu U 14 Wrestling Tour"21 w Pelplinie k/Gdańska.

Gmina Wołów reprezentowana była przez 3. zawodniczki i 2. zawodników wołowskiego "Wiatru". I tym razem, zarówno dziewczęta jak i chłopcy swoją postawą  nie zawiedli oczekiwań sympatyków i trenera, chociaż pozostał "mały niedosyt", gdyż mogło być nieco lepiej.

Kolejny udany występ na zapaśniczych matach stał się udziałem  MAGDALENY SIEDY (58kg), która zawody zakończyła na 2. miejscu, ulegając na punkty, dopiero w finale z reprezentantką Niemiec. Z kolei o miłą niespodziankę tym razem postarała się IZABELA KURIATA (62kg), która podobnie jak jej klubowa koleżanka dotarła do ścisłego finału, ulegając nieznacznie na punkty zawodniczce z Niemiec.

Nie powiodło się natomiast stawiającej pierwsze kroki w grupie młodziczek MAGDALENIE WIJATYK (46kg), która mimo ambitnej postawy na macie doznała dwóch porażek, kończąc przygodę z turniejem na odleglej pozycji.

Udany występ naszych dziewcząt na pelplińskich matach z całą pewnością pozytywnie wpłynął na postawę ich klubowych kolegów, JAKUBA PIOTROWSKIEGO (62kg) i MAKSYMILIANA ROZPĘDKA (57kg), gdyż ich pojedynki z rywalami wyzwalało wiele emocji połączonej z satysfakcją.

Cieszy kolejny udany występ Jakuba, który uległ na punkty dopiero w finale z zawodnikiem warszawskiej Gwardii. Duży niedosyt pozostał po występie Maksymiliana, gdyż nasz zawodnik w pojedynku o finał przy wyraźnym punktowym prowadzeniu, popełnił jeden, jedyny błąd, który pozbawił go walki w finale. W pojedynku o medal brązowy już błędu nie popełnił, walkę kontrolował, wygrywając na łopatki z rywalem z Teresina.

Z kolei w sobotę w Boguszowie-Gorcach 2. zawodniczki "Wiatru" wystartowały w kolejnej edycji Zapaśniczej Ligi Kobiet. Zarówno WANESSA ROZPĘDEK (28kg) jak i JULITA MACHAŁA  (40kg) zawody w grupie dzieci ukończyły na 3. miejscach.

MGLKS WIATR WOŁÓW