Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

U-14 Wrestling Tour'21

Tym razem w ostatni weekend młodzi zapaśnicy wołowskiego "Wiatru" sprawdzali swoje umiejętności i formę z rówieśnikami z klubów Polski i zagranicy.

Już od piątku w Osielsku do rywalizacji o medale i punkty do rankingu w ramach Cyklu U-14 Wrestling Tour'21 zjechało ponad 200. młodych entuzjastów sportu zapaśniczego z Polski, Ukrainy, Uzbekistanu i Wielkiej Brytanii. Gmina Wołów w tej doborowej stawce reprezentowana była przez dwie młodziczki i dwóch młodzików.

W zapasach kobiet po raz kolejny klasą dla siebie była MAGDALENA SIEDY (58kg), która wszystkie swoje pojedynki, bez większych problemów wygrała, sięgając po medal złoty. Jej klubowa koleżanka MAGDALENA WIJATYK (46kg), stawiająca pierwsze kroki w grupie młodziczek walczyła ambitnie, jednak brak doświadczenia w pojedynkach ze starszymi rywalkami sprawił, że ostatecznie turniej ukończyła na przyzwoitym 8. miejscu.

Natomiast obaj młodzicy, MAKSYMILIAN ROZPĘDEK(57kg) i JAKUB PIOTROWSKI(62kg) swoimi pojedynkami na matach w Osielsku udowodnili, że nleżą do czołówki krajowej w tej grupie wiekowej. Maksymilian w pojedynkach eliminacyjnych bez większych problemów dotarł do finału, w którym musiał uznać wyższość rywala po pojedynku wyrównanym i do końca trzymającym w napięciu. A swoją ambicją i wolą walki na osielskich matach pokazał, że drzemią w nim spore rezerwy. Nie zawiódł również Jakub, który po niezwykle emocjonujących i stojących na dobrym poziomie walkach, wywalczył medal brązowy.

Z kolei w sobotę w Gogolinie odbył się Memoriał im. H. Wołoszyna, w którym prócz polskich ekip w zawodach udział wzięły drużyny z Czech. Nasz klub i gminę reprezentowały dwie dziewczynki w grupie dzieci, WANESSA ROZPĘDEK (28kg) i JULITA MACHAŁA (40kg), które turniej ukończyły z brązowymi medalami.