Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktywne sołectwa w Gminie Wołów

Tym razem sprawdzamy, co działo się w Garwole, Krzydlinach, Piotroniowicach i Sławowicach.

 

Garwół – nowe ogrodzenie

Zakończone zostały prace zlecone przez Gminę Wołów polegające na wykonaniu nowego ogrodzenia  wokół działki gdzie znajduje się świetlica wiejska w Garwole. Była to kontynuacja pierwszego etapu, który pokryty został z zeszłorocznego funduszu sołeckiego i kosztował 12 897 zł .Tym razem dokończono ogrodzenie systemowe składające się z paneli ogrodzeniowych, słupków oraz obejm. Zamontowano również bramę i furtkę. Pozostałości starego ogrodzenia zostały zdemontowane. Koszt w tegorocznej inwestycji to 13 400 zł, a całkowity koszt realizacji to kwota 26 297 zł, na który składa się zakup materiałów wraz z robocizną. Zadanie zostało sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego. Nowe ogrodzenie świetlicy i znajdującego się na nim placu zabaw przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa oraz zdecydowanie wpłynęło na estetykę tego miejsca.

Brak opisu obrazka

Krzydlina Mała – Mikołaj w wozie strażackim

Tegoroczne odwiedziny Mikołaja w Krzydlinie Małej na długo pozostaną w pamięci wszystkim mieszkańcom, zarówno tym grzecznym jak i mniej grzecznym. Święty w tym roku wykazał się niesamowitą kreatywnością i postanowił rozwieść prezenty… wozem strażackim! Na swoich pomocników zatrudnił życzliwych strażaków z OSP Krzydlina Mała. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wypatrywały przez okno nie reniferów, a syren strażackich. Już nie możemy się doczekać niespodzianek, które Mikołaj wraz z pomysłowym sołtysem zorganizują w kolejnych latach.

Brak opisu obrazka

Piotroniowice – wyremontowana świetlica

Już niedługo mieszkańcy Piotronowic będą mieli do dyspozycji świeżo wyremontowaną świetlicę Sala od dawna jest miejscem wielu spotkań kulturalnych, integracyjnych oraz imprez okolicznościowych. Dzięki pracom remontowo-konserwacyjnym, które przebiegły bardzo sprawnie, użytkownicy niebawem będą mogli ją ponownie eksploatować. Odmalowanych zostało 210 m2 ścian, zaakrylowano styki, a także położono 52 m2 gładzi. Całość inwestycji pokrył tegoroczny fundusz sołecki. Zadanie kosztowało 8 991, 84 zł.

Brak opisu obrazka

Sławowice – prace wokół stawu
Chociaż pogoda nie do końca sprzyja, prace w Sławowicach idą pełną parą. Mieszkańcy wraz sołtysem zdecydowali, że tegoroczny fundusz sołecki przeznaczą na uporządkowanie stawu i terenu wokół niego. Zbiornik wodny został pogłębiony, wyrównano dno i wyprofilowano jego brzegi. Dodatkowo usunięto nadmiar zachwaszczenia. Całość zadania wyniesie 20 000zł, co zostało rozbite na dwa etapy. Koszt tegorocznych działań to 13 100zł, co pokryte zostało w całości z gminnego budżetu.
Brak opisu obrazka

Krzydlina Wielka – nowy sprzęt
Jeszcze emocje nie opadły, po sprowadzeniu nowego wozu, a już strażacy z Krzydliny Wielkiej wraz z mieszkańcami mają kolejny powód do radości. W tym roku w ramach funduszu sołeckiego doposażono sprzęt medyczny ratujący życie, dokompletowano urządzenia strażackie, a także zakupiono kamerę termowizyjną. To bardzo istotne urządzenie, dzięki któremu możemy zarejestrować rozkład temperatury na powierzchniach obiektów. Sam koszt kamery to 7 899zł. Całkowity koszt zakupów dla straży to 23 500zł, co pokryte zostało z budżetu gminy. Wszyscy wiemy, że tak ważne instytucje jak jednostki OSP wymaga ciągłego unowocześniania i uzupełniania brakującego wyposażenia do pełnienia swoich funkcji, dlatego cieszymy że kolejny raz Gmina Wołów odpowiada na te potrzeby.

Brak opisu obrazka