Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prowadzone zbiórki

WOŁÓW POMAGA UKRAINIE


1. ZBIÓRKA DLA CYWILI:
 

Brak opisu obrazka

W piątek 25 lutego ogłosiliśmy specjalną zbiórkę darów. W akcję zaangażowały się szkoły i przedszkola, a miejscem zbiórki jest również hala sportowa przy ul. Panieńskiej w Wołowie. 
 

Szkoły podstawowe będą zbierać dary w godzinach swojego otwarcia.

Z kolei do sali konferencyjnej przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie przy ul. Panieńskiej będzie można przekazać dary od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00 - 18:00 

Co jest potrzebne?

W chwili obecnej najbardziej potrzebne jest obuwie sportowe - damskie i męskie, w rozmiarach 38-42.

Oprócz tego potrzebne są: 

Trwała żywność, środki higieny osobistej, pieluchy.
 

2. ZBIÓRKA DARÓW DLA SANITARIUSZY I WOJENNYCH MEDYKÓW:

Brak opisu obrazka

OGŁASZAMY DRUGĄ ZBIÓRKĘ, o którą poprosiła grupa, w skład której wchodzi nasz mieszkaniec Michał Matraj, który jest ratownikiem medycznym.

Jemu oraz jego zespołowi udało się ewakuować z Sewierodoniecka na wschodzie Ukrainy, skąd ruszają w kierunku Mołdawii a później Polski.

Jednak chcą wrócić na Ukrainę, by pomóc ludności cywilnej w miejscach walk, z jak największą ilością produktów medycznych, które będą ratować ludzkie życie.

Michał jest także w kontakcie z Wojennymi Medykami Ukraińskiej Armii broniącej kraju i to do nich bezpośrednio trafi sprzęt medyczny najbardziej potrzebny na linii frontu.

Przekazujemy przygotowaną listę potrzebnych rzeczy:

Staza taktyczna - opaska uciskowa (CAT SOFT) ,
Hemostatyki do tamowania krwotoków,
Bandaże dziane i elastyczne,
Bandaż izraelski,
Abdominal bandage - opatrunek na wytrzeźwienia Gaza 1/2 i 1 metr,
Rurki nosowo gardłowe i ustnogardłowe + lubrykant do rurek,
Opatrunki okuzyjne (chest seal) - do postrzałów w klatkę piersiową,
Igła dekompresyjna, chest decompression needle,
Nożyce trauma,
Plastry,
Markery permanentne niebieski, czerwony, czarny,
Karta rannego (TCCC),
Rękawice medyczne,
Koce termiczne,
Paracetamol 500 mg,
Ibuprofen 400 mg,
Cyprofloksacyna 400 mg.

Dodatkowo: koce, śpiwory, ręczniki, bielizna, baterie, świeczki, zapalniczki, ubrania, produkty do higieny, szczoteczki i pasty do zębów.

Rzeczy proszę przynosić do punktu zniórki w hali ośrodka sportu i rekreacji w Wołowie.

Apel od Michała:
„Prośba do Was wszystkich!! Ewakuując się widzę to dokładnie! Dziesiątki, setki tysięcy uchodźców usiłuje tak samo jak ja wydostać się ze wschodu Ukrainy, z obwodu Ługańskiego w stronę naszych granic jada ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy, Ci ludzie to UCHODŹCY WOJENNI, oni nie szukają lepszego życia i zarobków. W ciągu najbliższych kilkunastu, kilkudziesięciu godzin dotrze do Polski największa fala uchodźców WOJENNYCH Na ich domy spadają pociski artyleryjskie, bomby, rakiety, giną kobiety i dzieci, Ci ludzie zostawili wszystko co mieli, cały swój dobytek, uciekają przed najokrutniejszą wojną jaką świat widział po 1945. Ja też już wiem co się czuje kiedy ziemia dudni i drży, budynki się trzęsą, co się czuje kiedy jesteś pod ostrzałem GRAD, artylerii, rakiet a nad głową przelatują rosyjskie myśliwce, które niszczą lotnisko po czym znikają!
Mamy kontakt z lekarką z Kijowa, która jest na miejscu i będziemy starali się do niej przerzucać sprzęt”

 

3. ZBIÓRKA PIENIĘŻNA:

Brak opisu obrazka

Każdy, kto chce pomóc ofiarom barbarzyńskiego ataku Rosji przebywającym na terenie gminy Wołów może wpłacić środki poprzez stronę internetową https://zrzutka.pl/z/wolow-ukraina

 Zbiórka powstała z inicjatywy Dariusza Chmury - burmistrza Gminy Wołów. Szczegółowym opisem, weryfikacją itp. dot. zrzutki zajmiemy się po bezpiecznym dostarczeniu rodzin z Ukrainy do Wołowa.