Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień profilaktyki raka piersi

„ Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy”

Pliniusz Starszy
 

Profilaktyki nigdy dość

Październik już od 1985 roku jest miesiącem świadomości raka piersi, a od 2008 roku w dniu 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Święto to zostało ustanowione przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi i ma na celu promocję badań profilaktycznych oraz wspieranie czujności onkologicznej dotyczącej nowotworów piersi.

Międzynarodowym symbolem używanym przez ludzi, firmy i organizacje na całym świecie oznaczającym walkę z rakiem piersi jest różowa wstążka. I dziś właśnie u Kościuszkowców było różowo!!! Uczennice klasy III Technikum Logistycznego zorganizowały szkolny dzień profilaktyki raka piersi, zaprojektowały i wykonały plakaty informujące o ważności badań i świadomości dbania o zdrowie, i co najważniejsze, rozdawały wszystkim chętnym pracownikom, nauczycielom i uczniom przygotowane różowe wstążeczki. Każdy mógł włączyć się w szkolną różową akcję! Przy okazji odwiedziliśmy również pobliski Urząd Skarbowy i Przedszkole Adaś. 

Badajmy się! Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie!!

Izabela Michońska