Powrót Tarchalickich Dymarek
Stowarzyszenie Połączeni z Naturą zaprasza 5 lipca do Tarchalic - znów zapłonie tu piec dymarkowy. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wołów oraz stowarzyszeniu będziemy mieli okazję zobaczyć na własne oczy rekonstrukcję tej niezwykłej historii. Przyjedź, zobacz, doświadczaj, weź udział w niezwykle imponującym wydarzeniu.Ogień będzie buchał!
Budowa pieca rozpocznie się w dniu 30.06.2025r. Przewidywana wysokość to około 2 metrów (budowa tak wielkiego pieca zdarza się niezwykle rzadko). Rozpalenie przewiduje się na godziny wieczorne w piątek 04.07.2025r., a rozbicie dymarki to sobota 05.07.2025 r.
Na każdym etapie budowy można przyjechać i uczestniczyć w pracach, które będą nadzorowane przez doktora Pawła Maderę. Na miejscu rekonstrukcji będzie możliwość zgłębienia wiedzy na temat Starożytnej Osady Hutniczej w Tarchalicach.
Serdecznie zapraszamy!
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/668989142960622/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D