Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Cmentarz komunalny: nowe symboliczne miejsce, możliwość oddania znicza

Brak opisu obrazka

Przekazujemy kilka informacji dotyczących Cmentarza Komunalnego w Wołowie.

Z okazji Światowego Dnia Dziecka Utraconego zostało utworzone symboliczne miejsce, gdzie rodzice mogą zapalić znicz. Jak zapowiedziało przedsiębiorstwo, w przyszłości planowane jest wybudowanie Pomnika Dziecka Utraconego na terenie wołowskiego cmentarza. Ponadto informujemy, że odpowiadając na sugestie naszych mieszkańców pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wołowie - zarządcy cmentarza -  ustawili obok kaplicy regał na znicze do wykorzystania. Zamiast wyrzucać, prosimy zostawiać tam znicze, a na pewno zostaną ponownie użyte. 
Od ubiegłego piątku przy każdej bramie Cmentarza Komunalnego w Wołowie znajduje się dozowniki do dezynfekcji rąk. Wszystkich odwiedzających groby bliskich prosimy o korzystanie z nich i pamiętanie, że w przestrzeni publicznej jaką jest również cmentarz, należy zasłaniać usta oraz nos. W dalszym ciągu czekamy na zalecenia rządu, które mogą być wprowadzone w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. O wszystkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Usługa sprzątania grobów
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych 1 listopada - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie proponuje mieszkańcom usługę jednorazowego uporządkowania grobu.
Zakres prac obejmuje: umycie pomnika, posprzątanie terenu przyległego, usunięcie chwastów, kwiatów i starych roślin, usunięcie wypalonych zniczy, podstawienie nowych zniczy (jeden średniej wielkości lub dwa małej).
Obowiązujące ceny:
grób pojedynczy - 54 zł brutto
grób podwójny - 76 zł brutto

Kontakt:
71 389 26 23 wew. 38
biuro@pgk-wolow.pl