Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Załóż profil zaufany

Brak opisu obrazka

Chcesz załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim, Urzędzie Stanu Cywilnego, ale nie możesz ponieważ w związku ze stanem epidemii koronawirusa musisz pozostać w domu? Załóż już teraz profil zaufany, dzięki któremu będziesz mógł załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia, przez internet, za pośrednictwem bezpłatnej platformy ePUAP.

Co to jest ePUAP?

To skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - miejsca, gdzie usługi są udostępniane. Dzięki ePUAP załatwisz wiele spraw w różnych urzędach bez wychodzenia z domu - przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu. Nie ograniczają cię godziny pracy urzędów - sam decydujesz, kiedy złożysz wniosek. Wniosku nie musisz podpisywać ręcznie – do podpisu elektronicznych dokumentów służy bezpłatny profil zaufany.

Czym jest profil zaufany?

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt – poza jego właścicielem – nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie (to pozwala automatycznie udostępniać dane, które są przeznaczone tylko dla ciebie) oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.

Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany

https://pz.gov.pl/pz/index

Kto może założyć?

Każdy, kto spełnia 4 warunki:

  • ma numer PESEL,
  • miał lub ma polski dowód osobisty,
  • ma pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych,
  • ma ważny dowód osobisty lub paszport.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym: